atilahze
atilahze

بالاخره پس از گذشت 9 سال از قرار دادن پرونده شهر تاريخي يزد در فهرست ميراث موقت جهاني امروز يكشنبه 18 تير ماه 1396 شهر تاريخي يزد به عنوان اولين شهر هاي خشتي دنيا و در چهل و يكمين اجلاس كميته ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيد كه ايرانيان را با اين خبر بسيار شاد كردند. هر چند كه قبل از آغاز اين اجلاس معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري جناب آقاي محمدحسن طالبيان نگران ايراداتي در مورد ساخت و ساز هاي بافت يزد داشتند. تور يزد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۸:۰۷ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]
شب هاي سفيد سن پترزبورگ: 
يكي از بهترين تفريحات سن پترزبورگ جشنواره وايت نايت يا شب هاي سفيد سن ‏پترزبورگ مي باشد كه يك فستيوال جهاني و هنري است و هر سال در اين شهر ‏توريستي برگزار مي شود. 
جشنواره شب هاي سفيد سن پترزبورگ برنامه هاي جذاب و تفريحي بسياري را در خود ‏جاي داده است كه برخي از آن ها عبارتند از اجرا اپرا توسط بهترين خوانندگان روسيه، ‏اجرا انواع رقص هاي كلاسيك، برگزاري جشن بادبان هاي سرخ و غيره. 
لازم به ذكر است كه شب هاي سفيد سن پترزبورگ از اوايل خرداد ماه شروع و تا اوايل ‏تير ماه ادامه دارد همچنين خوب است بدانيد فستيوال وايت نايت يكي از بزرگترين ‏جشن هاي شهر سن پترزبورگ است و گردشگران زيادي هر ساله تنها با هدف شركت در ‏اين جشنواره با تور سن پترزبورگ به اين شهر سفر مي كنند. 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۶:۵۸ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]

از ديگر خدماتي كه در تور كشتي كروز ارائه مي شود مي توان به مكان هايي براي جشن هاي شبانه و بازي، كافه، سينما، تئاتر برادوي، استخر، وان آب داغ، سالن هاي چند منظوره، كتابخانه، جكوزي و همچنين باشگاه تناسب اندام اشاره كرد. با ارائه اين امكانات كه مانند هتلي شناور در آب هاست، بديهي است گردشگران تور كشتي كروز لذتي وصف ناشدني را در طول سفر خود تجربه خواهند كرد، كه شايد در هيچ سفر هوايي مانند آن را تجربه نكنند. جالب است بدانيد برخلاف سفر با هواپيما، در كشتي كروز هيچ مقصدي از پيش تعيين نشده و گردشگران از نقطه اي به نقطه ديگري از جهان سفر مي كنند و مبدا همان مقصد محسوب مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۵:۰۴ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]

كافه استارباكس به جز قهوه‌هاي بي نظيري كه در اختيار گردشگران تور دانمارك قرار مي دهد، يك ويژگي جذاب دارد و آن طراحي هاي خاص و زيبايي است كه مطابق با فرهنگ شهر دانمارك در آن صورت گرفته است. قرار گرفتن در فضاهاي غير منتظره يك ويژگي ديگر كافه استارباكس است كه آن را نه تنها به يك كافه بلكه به يك نمايشگاه بومي تبديل نموده است. كافه استارباكس انواع نوشيدني هاي سرد و گرم همانند آب ميوه تازه، اسنك، شيريني، كافه لاته، قهوه، چاي و اسپرسو براي گردشگران تور دانمارك سرو مي كند. كافي شاپ استارباكس دانمارك در آرهوس واقع در يك مركز خريد بزرگ مي باشد و به دليل محبوبيتي كه اين كافه در سطح جهان دارد هميشه شلوغ مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۴:۰۹ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]
شهر توكيو يكي از شهرهاي بزرگ و گران قيمت در جهان مي باشد و به همين دليل گردشگران تور توكيو مدت زمان زيادي نمي توانند در اين شهر اقامت داشته باشند. قيمت زمين ها در شهر توكيو بالا بوده و قدرت خريد براي هر كسي وجود ندارد. اين شهر كه پايتخت كشور ژاپن مي باشد، با وجود اين كه از همه لحاظ شهري گران به حساب مي آيد، اما باز هم تقاضا براي سفر با تور توكيو بين جهانگردان وجود دارد.
اين شهر پس از شهرهاي لندن و نيويورك قطب صنعتي جهان محسوب مي شود و تاثير زيادي بر اقتصاد دنيا داشته است. توكيو از جمله استان هاي 47 گانه كشور ژاپن مي باشد كه نخست دهكده ماهيگيري بوده و آن را "ادو" مي ناميدند. به تدريج و با گذشت زمان و پيشرفت تكنولوژي ادو به شهري بسيار بزرگ تبديل گشت كه در جهان اهميت زيادي پيدا كرد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۱:۵۶ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]

اصلي ترين جاذبه اين شهر براي گردشگران تور ونيز، خود شهر بوده، ونيز تنها شهر بدون ماشين در جهان مي باشد و با قدم زدن در كوچه هاي باريك اين شهر از معماري زيباي آن لذت ببريد. درب اصلي هر خانه رو به روي كانال باز مي شود، كانال ها حكم خيابان را در اين شهر دارند. همچنين يكي از جاذبه هاي ديدني اين شهر كليساي جامع سن ماكو مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۱:۱۳ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]

وسايل حمل و نقل عمومي در اكثر نقاط شهر براي جا به جايي گردشگران تور قونيه حضور دارند. هزينه استفاده از تراموا براي هر نفر 1.5 لير است. همچنين ايستگاه هاي اتوبوس براي مسافران وجود دارد. هزينه بنزين در قونيه براي هر ليتر 5.15 لير مي باشد. هزينه ورودي تاكسي هاي قونيه 4 لير بوده و براي هر كيلومتر مسير 3 لير به هزينه اوليه اضافه مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۲:۳۴ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]
ساخت مسجد نصير الملك در سال 1255 به دستور حاكم فارس يعني نصير الملك آغاز ‏شد و پس از حدود 12 سال يعني در سال 1267 به پايان رسيد، همچنين خوب است ‏بدانيد بودجه ساخت اين مسجد از خمس و ذكات هاي پرداختي مردم بوده است.  
اگر با تور شيراز سفر كرده و از مسجد نصير الملك بازديد كنيد در نگاه اول با ديدن اين ‏شاهكار معماري، مجذوب آن شده و محو تماشاي كاشي كاري هاي صورتي رنگ مسجد ‏مي شويد. لازم به ذكر است طرح هاي به كار رفته شده در كاشي كاري هاي مسجد نصير ‏الملك گل سرخ، گل زنبق شيراز و مقرنس ها مي باشند.  

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۱:۳۰ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]
آب و هوا
از ديگر نكات مهم سفر به سنگاپور براي گردشگران تور سنگاپور توجه به آب و هوا است. اين كشور داراي آب و هواي گرم و مرطوب است و ميانگين بارش سالانه در آن بالا مي باشد و به همين دليل لازم است به همراه خود چتر داشته باشيد و ترجيحا لباس هاي راحت و كتان بپوشيد.
حمل و نقل عمومي سنگاپور
رايج ترين راه حمل و نقل در اين شهر استفاده از تاكسي و مترو مي باشد. هزينه مترو براي هر نفر يك و نيم تا دو دلار است ولي هزينه تاكسي بستگي به نوع اتومبيل دارد و هر چه اتومبيل مدل بالاتري را براي جا بجايي انتخاب كنيد هزينه شما بالا تر مي رود. 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۰:۲۹ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]

در سال 1895، Théophile Bade  و عموزاده‌اش Alphonse Kahn  يك مغازه مد كوچك باز كردند كه در خيابان لا فايت، پاريس قرار داشت. در سال 1896، شركت آن‌ها كل ساختمان پلاك 1 در خيابان لافايت را خريد؛ در سال 1905 آن‌ها ساختمان‌هاي شماره 38، 40 و 42 در بلوار اوسمان را هم خريداري كردند. Bade، معماري به نامGeorges Chedanne  و شاگردش را استخدام كرد تا فروشگاه خيابان اوسمان را طراحي كند. مركز خريد گالري لافايت از سه قسمت، شامل فروشگاه اصلي، فروشگاه آقايان و فروشگاه لوازم خانگي با يك سالن غذاخوري تشكيل شده است.

تور پاريس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۹:۲۳ ] [ atiye ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 456
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب